Yunanistan'ın başkenti Atina'nın kuzeyinde dün çıkan yangın henüz kontrol altına alınamadı. Kentte yaşayanlara duman nedeniyle evden çıkmama çağrısı yapıldı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın kuzeyinde dün çıkan yangın henüz kontrol altına alınamadı. Yangının çok geniş bir alana yayılması nedeniyle Atina’nın üzerini duman kaplarken, sıcak hava dalgasına rağmen halka evden çıkmama çağrısı yapıldı.

Parnitha Dağı’nın eteklerindeki Varibobi banliyösünde çıkan yangına gece boyunca 500’den fazla itfaiyecinin, dokuz helikopterin ve beş uçağın müdahale ettiği belirtildi. Yangını söndürme çalışmalarına polis ve asker de katılıyor. Reuters’a konuşan bir itfaiye görevlisi, “Yangın hâlâ sürüyor, çapı çok geniş ve ısı yükü çok yüksek” dedi.

Yangın dün, Atina’nın 20 kilometre kuzeyindeki Varibobi’e çıkmış, yüksek sıcaklık, düşük nem ve rüzgar nedeniyle hızla yakındaki kasabalara ve evlere sıçramıştı.

Gözden kaçırmayın

Avrupa Birliği Komisyonu ve Avrupa Konseyi, Rusya'ya yönelik yaptırımlarını açıkladı Avrupa Birliği Komisyonu ve Avrupa Konseyi, Rusya'ya yönelik yaptırımlarını açıkladı

Sıcak hava dalgasının etkisi altındaki Yunanistan’da dün, Selanik yakınlarındaki Langadas’da hava sıcaklığının 47.1 dereceye yükselmesiyle rekor kırıldığı belirtiliyor.