Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'dan Cumhuriyet'e destek mektubu

Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay, Silivri Cezaevi'nden Cumhuriyet'e destek mektubu gönderdi.[mks_dropcap style="letter" size="52" bg_color="#ffff...

GÜNDEM 31.10.2016 - 19:29 31.10.2016 - 19:29
Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay, Silivri Cezaevi'nden Cumhuriyet'e destek mektubu gönderdi.
[mks_dropcap style="letter" size="52" bg_color="#ffffff" txt_color="#000000"]C[/mks_dropcap]umhuriyet Gazetesi'ne sabah saatlerine yapılan operasyona tepki olarak gazete önünde nöbet tutanlara, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Özgür Gündem soruşturmasında tutuklanıp ceza evine gönderilen Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'dan destek mektubu geldi.Necmiye Alpay, mektubunda dayanışma mesajları vererek, “Sevgili nöbetçiler, Cumhuriyetçi arkadaşlara çok geçmiş olsun, doğrusu ‘beklenen’i aşan bir hamleydi. Aydın Engin ameliyat geçireli çok olmamıştı vb. Ama doğrusu yazıları ve gazetenin genel hali son zamanların yüz aklarındandır, selam olsun onlara… Ve elbette her zamanki gibi, sizlere. Kışanak ve Fırat Anlı’nın Kandıra’ya götürüldüğünü duyduk onlara da selamlar, sevgiler.” ifadelerini kullandı.Aslı Erdoğan da yazdığı mektubunda operasyona tepkisini dile getirerek, "Merhaba, Dün gece son haber bülteninde Diyarbakır’daki tutuklamaları dinledik, güne Cumhuriyet baskınıyla başladık! Aydın Engin’in polisçe götürülüşünü izledim önce, derin bir utançla… Turhan Günay da gözaltındaymış! Ne 12 Mart, ne 12 Eylül böylesine pervasızca hukuğu ayaklar altına almamış, gazetecilere, yazarla diş bilememişti! ‘Biz bir polis devletiyiz’ diyebilmek adına her şeyi ve herkesi hiçe sayıyorlar. Yüzlerce yılın kanıyla oluşmuş bütün değerleri… Demokrasi, insan hakları, fikir ve ifade özgürlüğü, hepsinden öte yaşam hakkı! Türkiye bir ‘Amok koşusunda’ son hızla kendi mahvına doğru koşuyor. Cumhuriyet’in tüm yazarlarına ve çalışanlarına çok selamlar, yanınızdayız.” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST