Aşısız stada girmek isteyenlere operasyon

İstanbul'da stadyumlara giriş için uygunsuz olan ve başkasına ait biletle stadyumlara girmeye çalışan kişilerin yakalanması için operasyon düzenlendi.

TOPLUM & YAŞAM 12.09.2021 - 21:26 12.09.2021 - 21:30

İstanbul Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri, yeni sezonda aşısız seyircilerin futbol müsabakalarına girişine izin verilmeyeceği kararının alınmasının ardından stadyum girişlerinde usulsüz giriş yapmak isteyenlere yönelik çalışma başlattı.

STADYUMA GİRİŞE İZİN YOK

Stadyum girişinde denetim yapan özel güvenlik görevlileriyle birlikte hareket eden polis ekipleri tarafından, ibraz ettiği bilet ile kimlik bilgileri uyuşmayan seyircilerin stadyuma girişine izin verilmedi.

48 SAAT İÇERİSİNDE PCR TESTİ YAPTIRMAK ŞART

Bu şekilde stadyuma giriş yapmak isteyen kişilerden bazılarının, Covid-19 hastalığını geçirmiş olmak, aşı takvimini tamamlamış olmak ya da 48 saat içerisinde PCR testi yaptırmış olmak şartlarını taşımadığı için başkası adına düzenlenmiş bilet ve passolig ile müsabakalara giriş yapmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

ADLİ İŞLEM UYGULANDI

Bu kişileri, turnike kameralarındaki fotoğraflarla passolig kartı üzerindeki fotoğrafları karşılaştırarak tespit eden polis, sezon başından bu yana il genelinde toplam 89 kişiye işlem yaptı. Stadyuma usulsüz giriş yapmak isteyenlerin yanı sıra, passolig sahiplerine de adli işlem uygulandığı öğrenildi. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST