"Aşı yoğun bakımlarda ölüm oranlarını azaltıyor"

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentteki salgının seyrine ve aşılanmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

SAĞLIK 14.09.2021 - 14:54 14.09.2021 - 15:21

Kadıköy'de bulunan ve yapımı tamamlanan Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, yetkililer ve sağlık çalışanları katıldı. Burada kentteki salgının seyrine ve aşılanmaya dair bilgiler veren Prof. Dr. Memişoğlu, "İstanbul'da yaklaşık 15 gündür kovidle ilgili sayısal anlamda bir artış olmamakla birlikte özellikle Anadolu'daki bazı şehirlerdeki artışın İstanbul'a bir süre sonra yansıyacağını öngörmekle birlikte, inşallah bu yükselmeyi yaşamayız" dedi.

"FİLYASYONA KATILAN BÜTÜN ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu şöyle konuştu:

"Öncelikli olarak çocuklarımızı okullarına kavuşturan Covid süresince dünyanın en iyi mücadelesini ortaya koyan bütün devletin kurumlarıyla, sağlık kurumlarıyla, imkanlarla bu mücadeleye katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Başta sağlık çalışanları olarak minnet ve teşekkürlerimi arz ediyorum. Covid başlangıcında filyasyon ekipleri oluştururken, bu ekiplerin sayısını arttırma açısından diş hekimi ve teknisyen arkadaşları düşündüğümüzde bazı arkadaşlarımız tereddüt etmişlerdi. Ben her bir diş hekimime, her bir çalışanımıza diş hekimi olduğu halde, diş teknisyeni olduğu halde filyasyona gönülden katılan bütün çalışanlara teşekkür ediyorum."

"AŞI OLMAK DURUMUNDAYIZ, ELİMİZDE BAŞKA BİR SİLAH YOK"

"Covid salgını maalesef henüz bitmedi. Aşılamayla büyük avantaj elde etmiş olmakla beraber halen daha salgında tedbirlerimizi, kişisel korumaya, hijyeninize, maskenize dikkat etmek zorundayız. En önemlisi de aşıyı olmak durumundayız. Elimizde başka bir silah yok. Bu mücadele ile ilgili bu üçünden başka kendi kişisel hijyenimiz, kurallara uymak ve aşıdan başka bir şansımız yok."

"BİZ İNSANLARIN HASTA OLMASINI İSTEMİYORUZ"

"İstanbul'da yaklaşık 15 gündür Covid ile ilgili sayısal anlamda bir artış olmamakla birlikte özellikle Anadolu'daki bazı şehirlerdeki artışın İstanbul'a bir süre sonra yansıyacağını öngörmekle birlikte, inşallah bu yükselmeyi yaşamayız. Yaşasakta sağlık sistemimiz ve sizler sayesinde bunu yönetebilir haldeyiz. Biz insanların hasta olmasını istemiyoruz. Yoğun bakımda yatmasını istemiyoruz. İnsanların ölmesini istemiyoruz. Onun için insanlar aşı olsun istiyoruz."

"AŞI OLMAK İSTEMEYENLERİ DE İKNAYLA BİLGİLENDİREREK AŞI OLMALARINI SAĞLATACAĞIZ"

"Aşı olmak istemeyenleri de iknayla, bilgilendirerek biz aşı olmalarını sağlatacağız. Herkesin kendi öz iradesi ile karar vereceği bir husustur bu ama şu net aşı yoğun bakımlarda ölüm oranlarını 10/9 azaltıyor. Bu ispatlanmış bir şey."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@