Virüsün aşıdan daha az riskli olduğunu düşünen aşı karşıtı koronavirüsten öldü

"Virüse yakalanırsam karantinaya girer, sonra sağlıklı yaşamıma geri dönerim, bu yüzde 99 etkili" diyen ABD'li aşı karşıtı, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

SAĞLIK 25.07.2021 - 14:14 25.07.2021 - 14:19

Son söz olarak "Entübe olacağım. Ne zaman uyanacağım bilmiyorum, benim için dua edin." diyen 34 yaşındaki aşı karşıtı Stephen Harmon yaşamıın yitirdi. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan ve sosyal medyada yaptığı aşı karşıtı paylaşımlarla bilinen Harmon, ""Aşılar yüzde 90-95 etkili ancak birkaç risk var, biliyorsunuz, ölüm gibi. Virüse yakalansaydım karantinaya girer sonra da sağlıklı yaşamıma geri dönerdim” demişti. Harmon, "Birçok problemim var ancak aşı bunlardan biri değil” diyerek, şu paylaşımları yapmıştı: "Yani bazı aşılar, bilirsiniz, ölüm gibi birkaç riskle yüzde 90-95 oranında etkili. Ama virüse yakalanırsam karantinaya girer ve ardından aşı olmadan normal sağlıklı bir hayata devam ederdim, bu %99 etkili."

“BENİM İÇİN DUA EDİN”

Artı Gerçek'in haberine göre, aşı olmayan Stephen Harmon, geçen hafta koronavirüse yakalandığını açıkladı. Sosyal medya hesabından takipçilerine oksijene bağlandığını duyuran Harmon daha sonra, "Bununla (virüsle) olabildiğince savaştım ancak şu anda kritik bir duruma geldi. Entübe olacağım. Ne zaman uyanacağım bilmiyorum, benim için dua edin” mesajını paylaştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@