1 Mayıs 2022 Artvin'de hem merkezde hem de Hopa'da coşkuyla kutlandı. Yurttaşlar tulum eşliğinde horon vurdu, sloganlar ve marşlarla taleplerini dile getirdi. Hopa'daki mitinge Çay üreticilerinin talepleri damga vurdu.

Haber: UĞUR İSTANBULLU

Artvin il merkezinde Atapark'ta toplanan kitle, Cumhuriyet Caddesi üzerinden mitingin yapılacağı alana doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe DİSK, KESK, CHP, SOL Parti ve Tüm Emekliler Sendikası'nın yanı sıra çok sayıda STK katıldı. DİSK Genel İş Sendikası Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin'in de bir konuşma yaptığı mitinde, Sol Parti'nin "isyan koşusu" ilgi gördü.  Otopark önündeki miting alanında buluşan yurttaşlar, hep bir ağızdan marşlar ve türküler söyledi.

🔴 #1M22 | Artvin'de Atapark'ta toplanan kitle, Cumhuriyet Caddesi üzerinden mitingin yapılacağı alana doğru yürüyüşe geçti

👉Yürüyüşe DİSK, KESK, CHP, SOL Parti ve Tüm Emekliler Sendikası'nın yanı sıra çok sayıda STK katıldı#dokuz8/@istanbullu_ugurhttps://t.co/BkGEkq43A5 pic.twitter.com/l9NQpNW9fv

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları AKP'yi tedirgin etti, art arda açıklamalar geldi: "FETÖ istedi, Kılıçdaroğlu yaptı" Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları AKP'yi tedirgin etti, art arda açıklamalar geldi: "FETÖ istedi, Kılıçdaroğlu yaptı"
— dokuz8haber (@dokuz8haber) May 1, 2022

Hopa 1 Mayıs 2022 (8)Hopa 1 Mayıs 2022 (6)Hopa 1 Mayıs 2022 (4)Hopa 1 Mayıs 2022 (2)

HOPA 1 MAYIS'INA ÇAY ÜRETİCİLERİ DAMGA VURDU

Artvin'in Hopa ilçesinde 1 Mayıs tulum eşliğinde coşkuyla kutlandı. Hopa'da 1 Mayıs coşkuyla kutlandı. Eğitim Sen, SES, Tüm Bel-Sen, Belediye İş, Tüm Emekli Sen, Umut-Sen, CHP, SOL Parti, EMEP, ESP, HDP, TİP ve Halkevleri'nin katıldığı 1 Mayıs kutlaması için kalabalık saat 12.30 civarında çay fabrikası önünde bir araya geldi. Ekonomik krize, zamlara, savaşa, yoksulluğa, çaydaki kotaya ve ÇAYKUR'un özelleştirilmesine karşı taleplerini dile getiren Hopalılar, kent merkezine kadar yürdüü. Metin Lokumcu Meydanı'na yapılan mitingde, yaş çay taban fiyatının 9 TL olması, üreticinin enflasyon oranında sübvanse edilmesi ve taban fiyatın altında yaş çay alımının yasaklanması gibi talepler dile getirildi. Mitingde yapılan konuşmaların ardından müzisyenler konser verdi, tulum ve kemençe eşliğinde horon vuruldu.