ArtıBir Araştırma Şirketi, ekim ayı araştırmasını açıkladı. "Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa aşağıdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz" sorusuna katılımcıların yanıtı şöyle oldu: Yüzde 43.4'ü Kılıçdaroğlu, yüzde 38.5'i Erdoğan derken, yüzde 18.1 gibi oran da 'kararsız' yanıtı verdi.

ArtıBir Araştırma Şirketi. 26 ilde 1500 kişiyle yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. 'Türkiye Gündemi Araştırması' 10-18 Ekim tarihlerinde yapıldı.

"Bu Pazar genel seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz? sorusuna verilen yanıtlar şöyle oldu: AKP yüzde 30.2, CHP yüzde 27.9, İYİ Parti yüzde 14.8, HDP yüzde 10.8. MHP'nin oy oranı ise yüzde 6.9'da kaldı.

Kış lastiği zorunluluğu perşembe günü başlıyor Kış lastiği zorunluluğu perşembe günü başlıyor

A1

Bu Pazar cumhurbaşkanlığı seçimi olursa Recep Tayyip Erdoğan’a oy verir misiniz? sorusuna yüzde 47'si 'Hayır', yüzde 38'i 'Evet' yanıtı verdi. Yüzde 15'i ise kararsız...

A2

Katılımcılara "Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olmaması durumunda aşağıdaki isimlerden hangisinin cumhurbaşkanı adayı olmasını istersiniz?" sorusu da yöneltildi. Yüzde 33.3'ü 'Hiç kimse' derken, sorulan isimler arasında en yüksek oyu yüzde 19.4 ie Süleyman Soylu aldı.

A3

"Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa aşağıdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz" sorusuna katılımcıların yanıtı şöyle oldu: Yüzde 43.4'ü Kılıçdaroğlu, yüzde 38.5'i Erdoğan derken, yüzde 18.1 gibi oran da 'kararsız' yanıtı verdi.

A4