Artıbir Araştırma son seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Olası Cumhurbaşkanı seçiminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday olması durumunda AKP'nin adayı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a fark atıyor.

Ankete katılanlara, "Bu pazar seçim olsa aşağıdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz" sorusu yönetilirken, Erdoğan diyenlerin oranı yüzde 38,4'te kaldı. Kılıçdaroğlu diyenler ise yüzde 47,6 oldu. Aradaki fark 9,2 puan.

AKP-CHP FARKI KAPANDI

Ankette, "Bu pazar genel seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz" sorusuna katılımcıların yüzde 29,1'i AKP derken, yüzde 28,2'si CHP dedi.

İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 14,9 olurken, HDP'nin oy oranı yüzde 12,4 olarak ölçüldü. Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP ise yüzde 5,9 ile barajın altında kalıyor.

DEVA ATAKTA

İmamoğlu, Bağcılar Cemevi'nde 10 Muharrem'deydi: Bu topraklarda en büyük acıları Aleviler çekti İmamoğlu, Bağcılar Cemevi'nde 10 Muharrem'deydi: Bu topraklarda en büyük acıları Aleviler çekti

Ankette, DEVA Partisi'nin oy oranı yüzde 4,6'a çıkarken, Gelecek Partisi yüzde 2,1, Saadet Partisi yüzde 1,6 olarak kayıtlara geçti.

Zafer Partisi'nin oy oranı ise, yüzde 0,5 olurken, Yeniden Refah ve Memleket Partisi sırasıyla yüzde 0,4 ve 0,3 olarak ölçüldü.

SEÇMEN GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLEMENETER SİSTEMDEN YANA

Öte yandan ankette katılımcıların yüzde 68,4'ü Güçlendirilmiş Parlementer Sistem'den yana evet derken, yüzde 13,2'si hayır, yüzde 18,4'ü ise fikrim yok yanıtını verdi.