Arjantin'de Covid-19 hastası akademisyen online ders sırasında yaşamını yitirdi

Arjantin'de siyasal bilimler bölümünde akademisyen olan 45 yaşındaki Paola Di Simone, Zoom üzerinden verilen online ders sırasında hayatını kaybetti.45 yaşındaki Paola Di Simone, Arjantin Gi...

DÜNYA 06.09.2020 - 18:24 06.09.2020 - 18:24

Arjantin'de siyasal bilimler bölümünde akademisyen olan 45 yaşındaki Paola Di Simone, Zoom üzerinden verilen online ders sırasında hayatını kaybetti.

45 yaşındaki Paola Di Simone, Arjantin Girişim Üniversitesi (UADE), Buenos Aires Üniversitesi ve Torcuato Di Tella Üniversitesi'nde siyaset bilimi dersleri verdi. Di Simone koronavirüs testinin pozitif olmasına rağmen hala vermeye devam ettiği sanal ders esnasında öldü. Çarşamba günü yapılan derste öğrencileri, akademisyenin nefes almakta zorlandığını fark etti ve ambulans çağırabilmek için adresini paylaşmasını istedi. Simone, ölmeden önce sadece "Yapamam" diyebildi.

ÜNİVERSİTE COVİD-19 HASTASI ÖĞRETMENİN NEDEN DERS VERDİĞİNE DAİR YANIT VERMEDİ

Ölümü Çarşamba günü meydana geldi ve bir gün sonra meslektaşları ve öğrencileri tarafından sosyal medya paylaşımlarıyla kamuoyuna açıklandı. Özel bir üniversite olan UADE bir taziye bildirisi yayımladı ancak üniversite, dört haftadır koronavirüs hastası olmasına rağmen Paola Di Simone'nin neden derslere girmeye devam ettiğine dair hiçbir şey söylemedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST