İstanbul Ekonomi Araştırmaları'nın 5-11 Haziran'da 12 ilde bin 500 kişi ile yaptığı ankete göre, AKP seçmenlerinin yüzde 55'inden fazlası siyasi tercihlerinin değiştiğini söylüyor. MHP'de bu oran yüzde 65'ten fazla.

İstanbul Ekonomi Araştırmaları'nın anketi, ekonomik krizle değişen ve dönüşen toplumsal ilişkileri gözler önüne serdi. Sonuçlara göre, hayat pahalılığı nedeniyle yüzde 76'lık kesim daha az dışarıda sosyalleşiyor, yüzde 90 bir ürün ya da hizmet satın almadan önce iki defa düşündüğünü söylüyor.

Dışarıda daha az sosyalleştiğini söyleyenlerin en yüksek olduğu yaş grubu yüzde 80 ile 25-34 yaş aralığı. 65 yaş ve üstü katılımcılar hariç tüm yaş gruplarında daha az sosyalleştiğini belirtenlerin oranı yüzde 70'in üzerinde.

Melih Gökçek, bu kez de fotoşopu gerçek sandı, Beşiktaşlı eski futbolcuyu şehit ilan etti Melih Gökçek, bu kez de fotoşopu gerçek sandı, Beşiktaşlı eski futbolcuyu şehit ilan etti

Öte yandan, 2018 genel seçimlerinde AKP'ye oy veren katılımcıların yüzde 55'inden fazlası "hayat pahalılığı nedeniyle siyasete yaklaşımlarının ve siyasi tercihlerinin değiştiğini" ifade ediyor. Bu oran MHP seçmeninde yüzde 65'in üzerinde.