Ünlü teknoloji firması Apple, daha önce eylül ayı için yaptığı ofise dönüş çağrısını, yeni virüs varyantları nedeniyle bir ay daha erteledi.

Yasakları kaldıran ve önemli düzeyde aşılama yapan ülkelerde yeni virüs varyantları endişe oluşturmaya devam ediyor. Pandeminin ilk günlerinden itibaren evde çalışmayı atıran ve ofisleri büyük ölçüde hafifleten ya da kapatan şirketler "ofise dönüş" için son hazırlıkları yapıyor. Eylül ayı için  ofise dönme çağrısı yapan Apple, varyant endişesiyle bu kararını erteledi. Apple CEO’su Tim Cook, "Video konferans görüşmeler elbette aramızdaki mesafeyi kısalttı, ancak yerine getiremeyeceği şeyler var" diyerek ofis çalışanlarını eylül ayından itibaren haftada üç gün ofise çağırmıştı.

DÖNÜŞ EKİME ERTELENDİ

Dünya Madenciler Günü’nü işsiz karşılayan madenciden patron Özyeğin’e çağrı Dünya Madenciler Günü’nü işsiz karşılayan madenciden patron Özyeğin’e çağrı

Bloomberg’ün haberine göre tepki çeken bu karar geri alındı. Salgının gidişatını takip etmek üzere, yeni tarih ekim ayı olarak duyuruldu. Apple'ın bu kararının diğer şirketler için de emsal teşkil etmesi bekleniyor.