Yeni modellerin satışını artırmak için eski iPhone'ları yavaşlatmakla suçlanan Apple, milyonlarca kullanıcısından dava ile karşı karşıya. İngiltere'deki dava şirket aleyhine sonuçlanırsa, Apple toplamda 25 milyon iPhone kullanıcısına tazminat ödeyecek.

Dünyanın piyasa değeri en büyük şirketi Apple, bir kez daha eski iPhone'ları yavaşlatma suçlaması ile karşı karşıya. Yeni modellerin satışlarını artırmak için eski modelleri kasıtlı olarak yavaşlattığı belirtilen Apple'a İngiltere'de toplu dava açıldı.

Yerli otomobil için Gemlik'te 4 milyon 95 bin metrekare bedelsiz arazi tahsisi Yerli otomobil için Gemlik'te 4 milyon 95 bin metrekare bedelsiz arazi tahsisi

25 MİLYON KULLANICI VAR

Tüketici hakları avukatı Justin Gutmann, İngiltere'de yaşayan milyonlarca iPhone kullanıcısı adına şirkete dava açtı. Dava Apple aleyhine sonuçlanırsa, şirket 800 milyon sterlin ödemek zorunda kalacak. Dava, İngiltere'de 25 milyon kişiyi ilgilendiriyor.

Justin Guttman, Apple aleyhine açılan davaya ve yavaşlatma kararından etkilenen modellere ilişkin de bilgi verdi. Buna göre, iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, SE, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus ve X modelleri, Apple'ın yavaşlatma politikası kapsamınd aolan modeller.