Avrupa Sosyalistler Partisi’nin (PES) Avrupa Parlamentosu’ndaki siyasi grubu Sosyalistler ve Demokratların İlerici İttifakı (S&D), “İktidar sonuçları kabul etmediğinden İstanbul Belediye Başkanı olmak için iki kez seçim kazanmak zorunda kalan yoldaş Ekrem İmamoğlu ile tam dayanışma içindeyiz! Düzmece bir yargılamayla 2 yıl hapse ve siyasi yasağa mahkûm edildi. Türkiye hükümeti siyasi muhaliflerinden kurtulmak için çabadan kaçınmıyor” açıklamasını yaptı.

PES’in Avrupa Parlamentosu’ndaki siyasi grubu S&D, İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verdiği 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak cezasına ilişkin açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şöyle:

“İktidar sonuçları kabul etmediğinden İstanbul Belediye Başkanı olmak için 2 kez seçim kazanmak zorunda kalan yoldaş Ekrem İmamoğlu ile tam dayanışma içindeyiz! Düzmece bir yargılamayla 2 yıl hapse ve siyasi yasağa mahkûm edildi. Türkiye hükümeti siyasi muhaliflerinden kurtulmak için çabadan kaçınmıyor.”

Bakanlıktan, Emine Erdoğan’ın himayesinde ‘Su Verimliliği Seferberliği’ Bakanlıktan, Emine Erdoğan’ın himayesinde ‘Su Verimliliği Seferberliği’