Antalya'da sağlık çalışanlarının izne çıkmaları yasaklandı, izinde olanların ise göreve geri çağrılması yönünde karar alındı.

Antalya Valiliği İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu, 9 Ağustos tarihi itibarıyla, tüm sağlık personelinin izinlerinin iptal edilmesine ve yeni izin taleplerinin de ikinci bir emre kadar durdurulması yönünde karar verdi.

Gözden kaçırmayın

Antalya'da 1 Mayıs 1980’de öldürülen Arif Koparan vurulduğu yerde anıldı Antalya'da 1 Mayıs 1980’de öldürülen Arif Koparan vurulduğu yerde anıldı

HEM YANGIN HEM KORONAVİRÜS SALGINI

Sağlık Bakanlığı'nın 24- 30 Temmuz tarihleri arasındaki son verilerine göre Antalya, 100 bin kişide görülen 70.68 kişilik vaka sayısıyla 'turuncu' kategoride yer alıyor. Yangın bölgesinde 10 gün süren söndürme mücadelesinin yanı sıra bir taraftan da yaraların sarılması için devam ettirilen çalışmalar nedeniyle özellikle Manavgat bölgesinde koronavirüs (Covid-19) salgını tehlikesi de yaşanıyor. 

Bölgede İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından PCR testleri yapılıyor. Yangından etkilenen mahallelerde randevusu olup gidemeyen ve sırası gelenlerin ikinci veya üçüncü doz aşıları da mahalleleri dolaşan sağlık ekipleri tarafından yapılıyor.

DHA'nın aktardığı habere göre, bu süreçte Antalya Valiliği'ne bağlı İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan iki maddelik yeni karara göre, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurum, kuruluşlarında görev yapan tüm personelin ikinci bir emre kadar, yıllık izinlerinin (şu anki izni dahil) iptaline ve yeni yıllık izin taleplerinin durdurulmasına karar verildi.