Antalya’da İstanbul Sözleşmesi eylemi: Sessizliğe itiraz ediyoruz!

Antalya Kadın Platformu üyeleri Konyaaltı varyantında bir araya gelerek “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz” dedi. İstan...

TOPLUMSAL CİNSİYET 19.06.2021 - 12:24 19.06.2021 - 12:24 Dokuz8 Haber

Antalya Kadın Platformu üyeleri Konyaaltı varyantında bir araya gelerek “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz” dedi.

İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmadığı her gün kadınların şiddete maruz kaldığı ve can verdiği vurgulanan açıklamada, “Ülkemizde 2019 yılında 422, 2020 yılında 409 ve 2021 yılında sadece bugüne kadar 176 kadın hayatını kaybetti. Yine ülkemizde 15 yaşından büyük yaklaşık her 3 kadından 1’i yaşamının herhangi bir döneminde fiziksel ve cinsel şiddetin birine ya da her ikisine maruz kalıyor” denildi.

“HEP BİRLİKTE SES VERİYORUZ”

Yapılan açıklamada, çocukların da şiddete maruz kaldığı ve aile içi şiddetin odağında yer aldığı belirtilerek, “toplumun görmezden gelmeyi seçtiği LGBTİ+’ların da artan şiddetin mağdurları olduğu” vurgulandı. Açıklamada, “İşte biz, bu mağduriyetlerin önlenmesi, gerekli tedbirlerin alınması, haksızlıkların önüne geçilmesi, yani kısaca İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma karanının geri çekilmesi için bugün burada hep birlikte ses veriyoruz, sessizliğe itiraz ediyoruz, direnmekte inat ediyoruz” denildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@