Ankara’ya yürümek isteyen Sinbo işçilerine polis müdahalesi

İnsanca çalışma ve yaşam koşulları için Ankara'ya yürüyecek olan TOMİS üyesi Dilbent Türker, Sinbo fabrikası önünde yaptığı basın açıklamasının ardından başladığı yürüyüşüne polis saldırdı.

EMEK DÜNYASI 31.07.2021 - 17:18 31.07.2021 - 17:25

Sinbo’da Kod-29’la işten çıkarılan Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS) üyesi Dilbent Türker bugün fabrika önünde yapacağı açıklamanın ardından Ankara’ya yürüyüş kararı almıştı.

OTURMA EYLEMİ YAPAN İŞÇİLERE SALDIRI

Kaymakamlığın yürüyüşe yasak getirmesinin arından fabrika önü polis tarafından abluka altına alındı. Sinbo önünde açıklama yapan Türker ve TOMİS yöneticileri, Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti. Direnişçilerin önünü kesen polis, yürüyüşe izin vermeyeceklerini belirtti. Polis yasak kararına karşı oturma eylemi yapmak isteyen işçilere saldırdı. Saldırıda Dilbent Türker  ve Onur Eyidoğan gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINANLAR OLDU

Polis direnişçileri yeniden fabrikanın önüne sürdü. Dilbent Türker gözaltı işleminin ardından yürüyüşüne devam edeceğini duyurdu. Polisin saldırısının ardından fabrika önünde eylemi sürdüren kitleye de polis saldırdı. Saldırıda da gözaltına alınanlar oldu. Kitle gözaltıların serbest bırakılması talebiyle eylem yaptı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@