Ankara'da Mustafa Salim Aktuğ’un Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde açılan 25. kişisel resim sergisi ‘’Yer Çekimi’’ 30 Ocak tarihine kadar görülebilecek.JLL Türkiye tarafından yönetilen, Next Level AVM’de yer alan, sanatseverlerin buluşma noktası Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nin ev sahipliği yaptığı, Mustafa Salim Aktuğ’un eserlerinin yer aldığı ‘’Yer Çekimi’’  sergisiyle devam ediyor.

Soyut anlatımın önemli isimlerinden Mustafa Salim Aktuğ’un büyük ilgi ile karşılanan 25’inci kişisel sergisi ‘’Yer Çekimi’’ Aktuğ’un son dönem yaptığı 21 adet resimden oluşuyor.

Renklerin insanlar üzerinde önemli psikolojik etkileri olduğunu ifade eden Aktuğ, renklerin resmi oluşturmada da önemli olduğunu ve 20 – 25 yıldır aynı renklerin yan yana gelmesiyle oluşturduğu etki üzerine çalıştığını belirtiyor.

Özge Ünkap’dan doğallığın ve sessiz günlerin şarkıları Özge Ünkap’dan doğallığın ve sessiz günlerin şarkıları

Serginin küratörü Prof. Dr. Kıymet Giray, daha çok renk, daha çok ışık barındıran resimlerin yer aldığı serginin aynı zamanda renklerin psikolojik etkilerini de yanısttığını kaydetti.