Ankara'da ölü bulunan Onur Eker'in vücudunda darp izi tespit edilmedi

Ankara'da kaçan kurbanlığın peşinden gittikten sonra cansız bedeni bulunan tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker'in vücudunda yara ve darp izi tespit edilmediği kaydedildi.

GÜNDEM 23.07.2021 - 13:30 23.07.2021 - 13:35

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde, dedesinin kaçan kurbanlık koyununun peşinden gittikten sonra kaybolan ve iki gün sonra cansız bedeni bulunan 20 yaşındaki Onur Eker'in ölüm nedeninin otopsiyle belirleneceği aktarıldı.

DHA'nın aktardığı habere göre, Kırıkkale Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi öğrencisi Onur Eker, bayram tatili için annesiyle Ankara'nın Pursaklar ilçesinde oturan dedesi 65 yaşındaki Zühtü Erdoğan'ın yanına gitti. Onur Eker ve dedesi, bayramın birinci günü öğle saatlerinde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkardı. Bu sırada kurbanlık koyun dağlık alana doğru kaçtı. Onur ve dedesi, koyunun peşinden gitti. Zühtü Erdoğan, geri dönerek kamyonetini alıp koyunun önüne geçmek için farklı bir yoldan gitti. Koyunun peşinden giden Onur Eker ise kayboldu.

TELEFONU VE CÜZDANI CEBİNDE

Erdoğan, yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alamayınca polis ve jandarmaya haber verdi. Bayramın ilk ve ikinci gününde aramalardan sonuç çıkmadı. Dün akşam saatlerinde dere kenarında Onur Eker’in yüzüstü yerde cansız bedeni bulundu. 

Olay yerinde yapılan ilk incelemede, Eker'in cep telefonunun ve cüzdanının cebinde, yürürken kullandığı sopanın ise hemen cenazesinin yanında olduğu belirlendi. 

Eker'in cansız bedeni, yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Vücudunda herhangi bir yara veya darp izi olmadığı belirtilen Eker'in kesin ölüm nedeni, otopsinin ardından netlik kazanacak.

"BEYİN KANAMASI GEÇİRMİŞ OLABİLİR"

Zühtü Erdoğan, acı haber geldikten sonra torununun cenazesinin yanına gittiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Cenaze bulunana kadar birilerinin bir şeyler yaptığını düşünüyordum, yani şüpheleniyordum. Ancak cenazeyi görünce, elbiselerinde herhangi bir ters durum olmadığını ve sağlam olduğunu gördüm. Vücudunda herhangi bir yara veya darp izi de göremedim. Ancak yüzüstü vaziyette olduğu ve baya orada bulunduğu için kafa bölümünde çürüme meydana gelmişti. Yorgunluktan orada kaldığını ve güneş altında kaldığı için beyin kanaması geçirmiş olabilir. Şu an için tam bir şey diyemeyiz, Adli Tıp Kurumu’nda inceleme yapılıyor. Onlardan haber bekliyoruz" dedi.

Onur Eker'in cenazesinin Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@