Başkentte etkili olan sağanak nedeniyle taşan Tatlar Deresi'nde sel sularına kapılan kişinin cesedine, arama kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu ulaşıldı.

Ankara'da etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Altındağ Karapürçek Mahallesi Tatlar Deresi, yoğun yağış nedeniyle taştı, çok sayıda araç sel sularıyla sürüklendi.

CHP Ankara Mamak Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı aynı zamanda Rehabilitasyon merkezinde servis şoförü olarak çalışan 27 yaşındaki İlkay Yiğit'in sel sularına kapıldığı öğrenildi.

Kayıp ihbarı üzerine 21 kişilik AFAD ekibi ile 23 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi bölgeye sevk edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin de destek verdiği arama çalışmaları sonucu Yiğit'in cansız bedeni, dere kenarında, sel sularıyla sürüklenen ağaç dallarının arasında bulundu.

CHP ÇANKAYA İLÇE BAŞKANLIĞI'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Ankara Büyükşehir'in “Toplu Sünnet Şöleni” için kayıtlar başlıyor Ankara Büyükşehir'in “Toplu Sünnet Şöleni” için kayıtlar başlıyor

CHP Çankaya İlçe yönetimi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

"Bugün yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden Mamak Gençlik Kolu Başkan Yardımcımız İlkay Yiğit’e Allah’tan rahmet ailesine ve partililerimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekânı cennet olsun."

560c6fb8-9200-47ee-9c71-b4044a52cf70