Ankara'da bir erkek, kendisinden boşanmak isteyen kadını yaraladı

Ankara’da bir erkek kendisinden boşanmak isteyen kadını, parkta çocukları gözü önünde ateşli silahla yaraladı. Yaralanan kadının olaydan önce boşanmak istediği erkek hakkında uzaklaştırma kararı v...

TOPLUMSAL CİNSİYET 21.09.2020 - 17:47 21.09.2020 - 17:47

Ankara’da bir erkek kendisinden boşanmak isteyen kadını, parkta çocukları gözü önünde ateşli silahla yaraladı. Yaralanan kadının olaydan önce boşanmak istediği erkek hakkında uzaklaştırma kararı verilmesini istediği öğrenildi.

Ankara’da bir erkek kendisinden boşanmak isteyen kadını, parkta çocukları gözü önünde ateşli silahla yaraladı. Ankara'da E.C isimli kadın, evli olduğu erkek İ.C.’den boşanmak istedi ve aile evine döndü. Önceki akşam, Mamak ilçesi General Zeki Doğan Mahallesi 542 Sokakta, kızını parka getiren E.C., boşanmak istediği İ.C.’nin araç ile parka geldiğini gördü. Parkta çocuğunu oynatan kadının yanına giden adam, "Bana bunu yapmayacaktın" diyerek E.C.’nin üç kez ateşli silahla yaraladı.

UZAKLAŞTIRMA KARARI İSTEMİŞTİ

İ.C., saldırının ardından olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi. Sağlık ekipleri ise kadını hastaneye kaldırdı. Polis, olay yerinden kaçan şüpheliyi gözaltına alırken, E.C.'nin olaydan önce kocası hakkında uzaklaştırma kararı verilmesini istediği öğrenildi.Olayın görgü tanıklarından bir kadın ise şöyle konuştu: “Kadın çocuğunu parkta sallıyordu. Dizlerinden yaralandı. O anda ben bayılmışım komşular beni ayılttı" dedi. Parkın karşısında bulunan binada ikamet eden bir başka kişi ise “Ben 3 ses torpil sessi duydum zannettim. Sonra bağırış çağırış olunca ben de evden çıktım parka koştum. Kadın bacağından vurulmuş, müdahale etmeye çalıştık."

"KADINA ŞİDDETİN ARTIK ÖNLENMESİNİ İSTİYORUM"

"Ambulansı aradık ve polisler geldi bizi oradan uzaklaştırdılar. Yanında da küçük bir çocuk vardı. Çocuğu 'annenin ayağı burkuldu' diye kandırıyorlardı. Çok acı bir durumdu. Kadına şiddetin artık önlenmesini istiyorum. Devletimizden artık caydırıcı ceza bekliyorum. Vuran arkadaş hapishaneye girecek 'yok pişmanım' diyecek sonra serbest bırakılacak. Caydırıcı cezalar olursa bu tip olayların önüne geçebiliriz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@