Ankara Valiliği, “Altındağ ilçemizde bir konutta meydana gelen ve yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 şahsın ölümüyle sonuçlanan müessif olay, Cumhuriyet Savcılarımızın nezaretinde bütün boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Olayın sebebi ve failleri belirlendikçe kamuoyuyla paylaşılacaktır” açıklamasını yaptı.

Ankara Valiliği, Altındağ’da 5 yabancı uyruklu kişinin bir evde cansız bedenlerinin bulunmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyuran Valiliğin açıklaması şöyle:

“Altındağ ilçemizde bir konutta meydana gelen ve yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 şahsın ölümüyle sonuçlanan müessif olay, Cumhuriyet Savcılarımızın nezaretinde bütün boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Olayın sebebi ve failleri belirlendikçe kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

İstanbul'da işyeri asansörü düştü: Yaralılar var İstanbul'da işyeri asansörü düştü: Yaralılar var

EVE ÇİLİNGİRLE GİRİLDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da şu açıklamayı yaptı:

“10.11.2022 günü saat 19.30 sıralarında Altındağ İlçesi Örnek Mahallesinde bulunan bir adrese kendisinden haber alınamayan şahıs ihbarı üzerine gelinmiş, çilingir marifeti ile ikamete girildiğinde yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 erkek şahsın kesici alet yarasıyla eks olduğu görülmüştür. Maktullerin açık kimlik bilgilerinin ve bulguların tespitine yönelik çalışmalara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Nöbetçi Savcısı nezaretinde Adli Tıp Başkanlığı ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünce devam edilmektedir.”