Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından Başkent turizmini canlandırmak ve kent tarihini tanıtmak amacıyla, Ankara Kalesi'ne ve Ulus çevresindeki tarihi merkezlere düzenlenen ücretsiz ring seferleri devam ediyor.

Ankara Kalesi ve Ulus çevresinde başlatılan ücretsiz ring hizmeti devam ediyor. Şarj edilebilir hibrit araca, yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor. Ringler, pazartesi günleri dışında hafta içi her gün 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. 

Çevre dostu iki elektrikli araç ile yolculuk yapan yurttaşlar, ring uygulamasından duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

“-Aşkın Şahlan: Kale mahallesinde yaşıyorum. Gündelik hayatımızı bu araçlar çok rahatlattı. Ulaşım en büyük sıkıntımızdı. Bu uygulamayı takdir ediyor ve teşekkür ediyoruz.

-Selahattin Yurtaçan: Sürekli araçları kullanıyorum. Ücretsiz olması da çok avantajlı. Ulaşımımız kale’ye kolaylaştı. Ulaşım zor oluyordu bu uygulama bizi çok rahatlattı.

Kuşadası’nda patili dostlar Haybulanslara emanet Kuşadası’nda patili dostlar Haybulanslara emanet

-Selami Vural: Sosyal medyadan bu hizmetin verildiğini gördüm. Uzun zamandır kaleyi gezmeye gitmek istiyordum. Bugün arkadaşımla bu araçları kullanarak gittik. Önceden kaleye ulaşmakta zorlanıyorduk ama şimdi bu ring araçları sayesinde daha sık gidiyoruz ve kolay ulaşım sağlıyoruz. Teşekkür ediyorum başarılı bir uygulama olmuş.

-Halil Sözer: Ben Kale’de oturuyorum. Bu araçlarla yerli yabancı turistler daha kolay ulaşım sağlıyor. Hem esnaf hem vatandaş da araçlardan yararlanıyor. Gerçekten bu sayede kale esnafı ekonomik olarak rahatlamış oluyor.”