Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB), Başkentin 9 ilçesinde hizmete açtığı Çocuk Etkinlik Merkezleri, 36-66 ay aralığındaki çocuklar için faaliyete devam ediyor. 

2022-2023 eğitim öğretim döneminde, 650 çocuğun yararlandığı toplam 17 Çocuk Etkinlik Merkezi, Ankaralılara hizmet vermeye devam ediyor. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi öğünüyle sağlıklı beslenme programının uygulandığı merkezler, 07.30-18.00 saatleri arasında tam zamanlı olarak hizmet veriyor.

TOPLAM 650 ÇOCUK YARARLANIYOR

Fethiye Belediye Başkanı Karaca’dan CHP ve İYİ Parti’ye ziyaret Fethiye Belediye Başkanı Karaca’dan CHP ve İYİ Parti’ye ziyaret

Çocukların bedensel ve ruhsal gelişimini desteklemek, kentin farklı noktalarındaki fırsat eşitsizliklerini ortadan kaldırmak amacıyla açılan merkezlerden; 2022-2023 eğitim öğretim yılında 650 çocuk yararlanıyor. Grup sorumluları, yardımcı bakım elemanları ve uzman personel kadrosuyla; çocukların kendini yönetme ve düşünme becerilerini geliştirmesi için eğitimlerine devam eden merkezlerde, yaratıcılığı ön plana çıkaran, demokratik tutum ve davranışların gelişmesine katkıda bulunan eğitim anlayışına yönelik çeşitli programlar bulunuyor. Çocukların yaş gruplarına uygun etkinlik sınıflarından oyun odalarına, sağlık odasından yemekhaneye kadar birçok özelliği bünyesinde barındıran merkezlerde; erken çocukluk çalışmaları ile farklı branşlarda dersler de veriliyor.

‘TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’ KUTLANDI

Çocuk Etkinlik Merkezlerinde eğitim alan çocuklara yerli ürünlerin tüketilmesine karşı farkındalık kazandırılması amacıyla ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’ kapsamında etkinlik düzenlendi. Etkinlikte çocuklar meyve figürlü kıyafetlerle şarkılar söyleyip şiirler okurken, tahıllardan meyve ve sebzelere, yöresel yiyeceklerden antika standına kadar hazırlanan mini bir sergi ile yerli malını kutladı. 

ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Tuğba Nagehan Turpçu, “Çocuklarımızla farklı farklı etkinlikler ve çalışmalar yaptık. Çocuklarımızın yerli malını tanımasını, tutumlu olmanın önemini bilmelerini, yerli malı barkodu ne demektir, Türk malı ne demektir bunların logolarını tanımalarını amaçladık. Ülkemizde yetişen meyvelerimiz, sebzelerimiz ve ülkemizde yetişen şeyleri tüketimimizin neden önemli olduğuna dair çalışmalar yaptık. Çocuklarımız evlerinden getirdikleri yiyecekleri yiyorlar ve şiirler okudular, şarkılar söylediler” dedi.