Ankara Büyükşehir’e 2,5 milyon gelir getirecek öneriyi AKP ve MHP’li üyeler reddetti

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2,5 milyon TL gelir getirmesini amaçladığı billboard ve otobüs durağının kiraya verilmesi ihale önerisini AKP ve MHP’li belediye meclis üyeleri reddetti.

GÜNDEM 17.09.2021 - 13:57 17.09.2021 - 14:03

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 5 bin adet açık hava ilan panosu (billboard) ile 3 bin adet kapalı otobüs durağının 10 yıllık süreyle kiraya verilmesini talep etti. ABB Meclisi’ne getirilen ve her ay belediyeye toplam 2,5 milyon TL kaynak oluşturması beklenen talep, AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi.

AKP VE MHP’Lİ ÜYELERİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ

ABB yönetiminin 5 bin adet açık hava ilan panosu (billboard) ile 3 bin adet kapalı otobüs durağını, ABB TV’de canlı yayınlanacak açık ihale yöntemiyle 10 yıllık süreyle kiraya verilmesi isteği, belediye meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AKP ve MHP’li üyeler tarafından reddedildi.

Ret kararına gerekçe olarak Belediye Encümeni’nden 3 yıllık kiralama kararı alınabilmesi gösterilirken, Millet İttifakı üyeleri açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek kiralamanın yatırım maliyetlerini karşılaması ve belediyeye kaynak oluşturması için istenen 10 yıllık kiralama kararının reddedilmesine tepki gösterdi.

‘ŞİMDİ BELEDİYE KAZANACAK’

Karara tepki gösteren ve Melih Gökçek döneminde şahıslara kiralanan yerlerin artık belediyeye gelir getireceğini belirten CHP Etimesgut Meclis Üyesi Ertan Işık, Meclis’te yaptığı konuşmada, “Aradaki fark, siyah ve beyaz kadar açık. Biri kamunun faydasına diğeri de ne olduğu belli olmayan vakıflara ve şahıslaraydı” dedi ve şöyle devam etti:
“Ankara Büyükşehir Belediyesine yapılacak uzun vadeli ihaleden gelecek para Ankaralının parası. Burada belediye başkanının hiçbir şekilde şahsi çıkarı yoktur. Ya burada şahıslara verilmiş. İsmini vermeyeceğim vakıflara verilmiş. 29-30 yıl. İnsan biraz bunları düşünür. Ankara Büyükşehir Belediyesine para gelecekse ret, Ankara Büyükşehir Belediyesi kasasından bir para çıkacaksa evet. Ankaralılar bizi bu meclisler yayınlandığı için görüyor. 10 yıllık yapılsaydı Ankara’daki bir sürü kanalizasyon çalışmasına, suyu olmayan köylere o paralar gidecekti. Ret oyu vererek, 3 yıl yapılmasını sağlayarak Ankaralılara gidecek hizmet engellenmiş oldu.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@