Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) resmi internet sitesinde yayınladığı israf sayfasında ilk olarak geçmiş dönemde ihale edilen, işletilemeyen ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin geri almak için hukuki mücadelesini sürdürdüğü Ankapark için yapılan harcamalar kalem kalem yer aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) resmi internet sitesinde israf sayfasını yayına aldı. Sürekli güncelleneceği açıklanan sayfada ilk olarak geçmiş dönemde ihale edilen, işletilemeyen ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin geri almak için hukuki mücadelesini sürdürdüğü Ankapark için yapılan harcamalar kalem kalem yer aldı. Harcamaların toplam tutarı ise 801 milyon 288 bin 824 dolar olarak açıklandı. 

ANKAPARK İÇİN 801 MİLYON 288 BİN 824 DOLAR HARCANDI

ABB’nin resmi internet sitesinde ilk olarak Ankapark için yapılan harcamalar yayınlandı. Geçmiş dönemde ihale edilen, işletilemeyen ve ABB’nin geri almak için hukuki mücadelesini sürdürdüğü Ankapark için yapılan harcamaların toplam tutarı 801 milyon 288 bin 824 dolar olarak açıklandı. Bu maliyet tutarına Ankapark dışında yapılan büyük ihalelerin toplam bedeli eklenmedi.

SÜREKLİ GÜNCELLENECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesinin yayınladığı israf sayfasında, sayfanın sürekli güncelleneceği ve yakında geçmiş dönemde yapılan eksik ve hatalı işlerin, dinozor heykellerinin, kapıların, ithal ağaçların, saatlerin, robotların, özelleştirmelerdeki usulsüzlüklerin ve daha birçok konunun yer alacağı bilgisi verildi.

ANKAPARK'TAKİ ZARAR HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Her geçen gün kamu zararı milyonlarca lira artan, sürekli hırsızlık vakalarının yaşandığı ve çürümeye terk edilen parkın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusundaki dava halen devam ediyor. Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin bir sonraki duruşma gününü 28 Şubat 2022 olarak belirlediği Ankapark’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edilmemesi, alanın tamamen sahipsiz kalmasına, kablo hırsızlığı ile diğer hırsızlık vakalarının artmasına ve zararın her geçen gün milyonlarca lira artmasına sebep oluyor.

Gözden kaçırmayın

Polis şiddetine maruz kalan eylemciye tazminat Polis şiddetine maruz kalan eylemciye tazminat

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin israf sayfasına ulaşmak için tıklayın