Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına eğitim ve kırtasiye desteği verileceğini duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Eylül’de açılması planlanan okullar ile ilgili olarak sosyal yardım alan ailelere eğitim desteğine hazırlanıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan ve okula başlayacak çocuğu olan ailelerin Başkent Kartı’na 20 Ağustos 2021 tarihinden itibaren yükleme yapılacağını açıkladı.

Gözden kaçırmayın

ÖSYM duyurdu: ALES temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı ÖSYM duyurdu: ALES temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı

KİŞİ BAŞI 150 LİRA

Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, şu bilgileri verdi: "Sosyal yardım alan 99 bin 282 ailemizin Başkent Kartı’na 163 bin 459 evladının eğitim masrafı için kişi başı 150’şer liradan toplam 24 milyon 518 bin 850 TL yükleme yapıyoruz.  Evlatlarımız yeter ki okusun, gelecek hayallerinden hiç vazgeçmesin. Ömrüm yettiğince her çocuğumun destekçisiyim." Mansur Yavaş, ailelere gönderdiği yazılı mesajda da "kimseyi ayırt etmeden imkanlar ölçüsünde destek olmayı sürdüreceklerini" söyledi.