Lulo adlı bir alüvyon madeninde bulunan elmas, Angola devletine bağlı elmas ticareti firması Sodiam tarafından yürütülecek uluslararası bir ihaleyle satılacak. Keşif, Angola hükümeti tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Angola Maden Kaynakları, Petrol ve Doğal Gaz Bakanı Diamantino Azevedo, "Lulo'da bulunan pembe elmas, Angola'nın sektörde önemli bir role sahip olduğunu vurguluyor. Kararlılık ve yatırımlarımızın karşılığını alıyoruz" dedi.

Botsvana Devlet Başkanı Masisi'den "BM'ye kadın genel sekreter seçilsin" çağrısı Botsvana Devlet Başkanı Masisi'den "BM'ye kadın genel sekreter seçilsin" çağrısı

Lulu Gülü'ne benzer değerli taşlar bugüne kadar rekor fiyatlara satıldı. "Pembe Yıldız" adlı 59 karatlık pembe elmas 2017'de Hong Kong'da 71 milyon dolara satılmıştı. 2020'de ise Rusya'da bulunan pembe-mor görünüme sahip "Gülün Ruhu", 26,6 milyon dolara alıcı bulmuştu.

İsviçre'de satılan 14,8 karatlık değerli taş ise satılan en büyük işlenmiş pembe elmas olarak kayıtlara geçmişti. Pembe elmasların yüzde 99'u 10 karatın altında.