Anaokulu öğretmenine ‪‎IŞİD‬ saldırısı

Paris yakınlarında Seine-Saint-Denis, Aubervilliers banliyösünde Jean Perrin anaokulunda görevli olan öğretmen öğrencileri okula gelmeden önce, yüzü maskeli ve eldivenli bir kişinin bıçaklı saldırısın...

DÜNYA 14.12.2015 - 14:17 14.12.2015 - 14:17
Paris yakınlarında Seine-Saint-Denis, Aubervilliers banliyösünde Jean Perrin anaokulunda görevli olan öğretmen öğrencileri okula gelmeden önce, yüzü maskeli ve eldivenli bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.
DHA'nın haberine göre Öğretmen sınıfta hazırlık yaparken yüzü maskeli, eldivenli bir kişi sınıfa girdi ve maket bıçağı ile öğretmeni boğazından yaraladı. 45 yaşındaki erkek öğretmen hastanede tedavi altına alındı. Saldırının yapıldığı saatte okulda saldırıya uğrayan öğretmenin ve bir gözetmenin olduğu öğrenildi.Saldırganın kaçmadan önce "DAEŞ’ten bir uyarı bu sadece bir başlangıç” dediği öne sürülürken olay yerinden yaya olarak kaçtığı sanılıyor. Paris Adli Polis Kriminal Anti-Terör bölümünde, görevli savcılar olayla ilgili ‘bir terörist kuruluş ile bağlantılı olarak cinayete teşebbüs’ soruşturması başlattı. Milli Eğitim Bakanı Najat Vallaud-Belkacem ise olay yerinde inceleme yaptı. Paris ve Saint-Denis’de, 13 Kasım’da Fransa'daki kanlı terör saldırısında 130 kişi ölmüş, yüzlerce kişi yaralanmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@