Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Çambükü köyünde devam eden Organize Sanayi Bölgesi (OSB) inşaatına karşı mera arazilerini korumak isteyen köylülerin kolluk kuvvetine karşı mücadelesi devam ediyor. Köyün kadın muhtarı Fatma Celep’in “Muhtarlar Günü”, köylülerin araziden topladığı çiçek ve jandarma ablukası altında kutlandı.

Taşova ilçesine bağlı Çambükü köyü halkı, OSB kurulacak alanın meralarını yok edeceği gerekçesiyle bu duruma karşı çıkıyor ve bir süredir buna karşı mücadele yürütüyor.

"ÖPERİM KÖYÜMÜN ÇİÇEĞİNİ"

Taşova Kaymakamlığı tarafından organize edilen köy ve mahalle muhtarlarının davet edildiği yemekli programa Çambükü köyünün görevden alınan eski Muhtarı İlyas Celep’in mahkeme süreci devam etmesi gerekçesiyle yapılan seçim sonrası kazanan ve kendisine rakip olan Eşi Fatma Celep, davet edilmedi. Muhtar Fatma Celep’in “Muhtarlar Günü” araziden toplanan çiçekle jandarma ablukası altında köylüler tarafından kutlandı. Celep kendisine verilen çiçeği alırken "Öperim köyümün çiçeğini" dedi.

"HIRSIZLIK MI YAPTIK? HAYDUTLUK MU YAPTIK?”

Jandarmanın ablukası altında konuşan yeni Muhtar Fatma Celep, "Beyimi görevden aldılar. Bu adalet mi? Bu köyde siz adalet mi arıyorsunuz? Hırsızlık mı yaptı, haydutluk mu yaptı? Ne yaptı benim beyim! Benim gücüme gidiyor. Benim zoruma gidiyor. Beni hiç bir asker gırtlağımdan sıkmaz. Beni gırtlağımdan sıkıyor. Ayıp" diye konuştu.

Merkez Çarşısı Topluluğu, tanışma toplantısı'nda bir araya geldi Merkez Çarşısı Topluluğu, tanışma toplantısı'nda bir araya geldi