Bir köylü kadın, "Baştaki cumhurbaşkanım, kaymakamlarımız, valimiz, neredesiniz? Belediye başkanımız neredesin karşımıza çık da bir konuş. Türkiye’nin bütün askerlerini başımıza yığdınız. Kımıldayacak yerimiz kalmadı, başka imkânımız yok biz nereye gidelim? Biz ne yapalım?” diye tepki gösterdi.

Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Çambükü köyü sakinleri, mera alanlarına yapılması planlanan OSB’ye karşı 8 aydır mücadele veriyor. Mahkeme sürecinin devam etmesine rağmen iş makinalarının bölgeye girmesine karşı dün eylem yapan köylüler, bugün de eylemlerini sürdürüyor.

“TÜRKİYE’NİN BÜTÜN ASKERLERİNİ BAŞIMIZA YIĞDINIZ, BAŞKA İMKANIMIZ YOK NEREYE GİDELİM?”

Köylü kadınlar ellerindeki sopalarla tenekelere vurarak, tencere ve tava çalarak tepki gösterdi. “Adalet” diye slogan atan köylülerle geniş güvenlik önlemi alan jandarma ve polis ekipleri arasında zaman zaman gerilim yaşandı. Bir köylü kadın, şöyle tepki gösterdi:

Biz toprağımızı istiyoruz başka bir şey istemiyoruz. Böyle zulüm böyle vahşet olur mu? Bu büyükler nerede? Bizi anlamak istemiyorlar, bizi görmek istemiyorlar ne oldu? Bu büyükler nerede? Baştaki cumhurbaşkanım, kaymakamlarımız, valimiz, neredesiniz? Belediye başkanımız neredesin karşımıza çık da bir konuş. Türkiye’nin bütün askerlerini başımıza yığdınız. Kımıldayacak yerimiz kalmadı, başka imkânımız yok biz nereye gidelim? Biz ne yapalım?”

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde sağanak su baskınlarına neden oldu Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde sağanak su baskınlarına neden oldu