Altın fiyatlarındaki artış gün geçtikçe artıyor. Dün 9 yıllık rekorunu kıran altında bu sabah yeni bir rekor daha kırıldı.Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Dün spot altının ons...

İTO açıkladı: İstanbul'da yıllık enflasyon yüzde 107,42 oldu İTO açıkladı: İstanbul'da yıllık enflasyon yüzde 107,42 oldu

Altın fiyatlarındaki artış gün geçtikçe artıyor. Dün 9 yıllık rekorunu kıran altında bu sabah yeni bir rekor daha kırıldı.

Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Dün spot altının ons fiyatı 2011 yılında 1,921.17 dolar ile gördüğü zirveyi aşarak 1,944.71 dolara çıkıp yeni rekoruna ulaşmıştı.T24'ün haberine göre gece de devam eden alımlar altını 1,980 dolar ile yeni rekor seviyeye taşıdı. Altın daha sonra gelen satışlarla 1,947 dolara indi.

FED'İN BU HAFTAKİ KARARI ÖNEMLİ

Yatırımcılar Fed'in bu haftaki toplantısında son derece gevşek para politikasını teyit edeceğini ve belki de uzun vadede daha yüksek enflasyona göz yumacağının işaretini vereceğini bekliyorlar. Bu beklentiler altın bir haftadan kısa sürede 130 dolar yukarı taşıdı.