MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, AKP'ye yaptığı bayram ziyareti sırasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Millet İttifakı'ndan ayrılacağını Altılı Masa'nın dağılacağını iddia etti. Karakaya'ya jet yanıt İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta'dan geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya başkanlığındaki MHP heyeti, Yalova Milletvekili Meliha Akyol başkanlığındaki AKP heyeti ile bayramlaştı. Bayramlaşmada Karakaya, "İYİ Parti lideri Meral Akşener büyük bir ihtimalle o yapıdan ayrılacak diye söylentiler var" dedi.

"KESİNLİKLE SÜRMESİNDEN YANAYIZ"

İşte AKP'nin son 4 ayda getirdiği yasaklar İşte AKP'nin son 4 ayda getirdiği yasaklar

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ise Karakaya'ya yanıt verirken, "Fitne çıkarılmaya çalışılıyor, bu fitnelere de hiçbir şekilde kulak asmayız" ifadelerini kullandı.

Usta şunları söyledi: "Cumhur İttifakı tabii Altılı Masa dağılsın istiyor. Ama biz Altılı Masa'nın bu ülke için önemini biliyoruz ve mutlak surette sürmesi gerektiğine inanan bir siyasi partiyiz. Fitne çıkarılmaya çalışılıyor, bu fitnelere de hiçbir şekilde kulak asmayız. Bu ittifakın, özellikle de ülkenin güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş konusunda bir kararlılığı var. Bu kararlılık, Altılı Masa olarak sembolleşti. Biz bu ittifakın kesinlikle sürmesinden yanayız."