Muhalefette altı parti liderinin katıldığı 'Altılı Masa' 3 Temmuz’da İYİ Parti Genel Başkanı ev sahipliğinde beşinci kez bir araya gelecek. Toplantı gündemi için liderler turuna başlayacak olan Akşener, ilk olarak Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal'ı ardından Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’nu ziyaret edecek.

Türkiye işçi haklarında en kötü 10 ülkeden biri! Türkiye işçi haklarında en kötü 10 ülkeden biri!

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Gelecek Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nden oluşan Altılı Masa, 3 Temmuz'da beşinci kez bir araya gelecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de partisinin ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantı gündemini belirlemek için liderler turuna başladı.

İLK ZİYARET DEMOKRAT PARTİ LİDERİ UYSAL'A

Akşener İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapılması beklenen toplantı öncesi ilk olarak bugün Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, daha sonra da Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret edecek.

10 MADDELİK BİLDİRİ YAYIMLANMIŞTI

Akşener 15 Haziran Çarşamba günü de sırasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile görüşecek.

Altılı masanın son toplantısı sonrası iş birliği yapan partilerin ilke ve hedeflerini içeren 10 maddelik bir bildiri yayınlanmıştı. Ayrıca kurulan Seçim Güvenliği Komisyonu yaptıkları çalışmaları ve yol haritalarını içeren bir açıklama yaptı. En son Kurumsal Reformlar Komisyonu yaptıkları çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.