Almanya, Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırıyor

Almanya, koronavirüs nedeniyle 'riskli' ilan ettiği Türkiye'ye seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldırıyor.Almanya, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle "riskli" ilan ettiği ve h...

GÜNDEM 11.06.2021 - 17:46 11.06.2021 - 17:46

Almanya, koronavirüs nedeniyle 'riskli' ilan ettiği Türkiye'ye seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldırıyor.

Almanya, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle "riskli" ilan ettiği ve haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısının 200’ün altında olan bölgelere, 1 Temmuz’dan itibaren genel seyahat uyarısını kaldıracağını aktardı. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, birçok yerde vaka sayılarının düştüğüne ve aşı olan insanların sayısının arttığına dikkat çekerek, aylarca süren karantina uygulamalarından sonra daha fazla normalleşmenin beklenebileceğini söyledi.

1 TEMMUZ'DAN İTİBAREN KALDIRILIYOR

AA'nın aktardığına göre Maas, bunun seyahatler için de geçerli olduğunu aktararak, yaklaşık bir yıl sonra, haftalık 100 bin kişide görülen yeni vaka sayısının 200’ün altında olan bölgeler için 1 Temmuz’dan itibaren genel seyahat uyarısının kaldırılacağını belirtti. Avrupa’da aşılananlara, iyileşenlere ve test uygulananlara ortak kurallar getirileceği için bu adımı atabildiklerini kaydeden Maas, seyahatlerde tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini belirtti. Covid-19'un mutasyona uğradığına işaret eden Maas, "yüksek riskli bölgeler" ve "virüs varyasyon bölgeleri" için seyahat uyarısında bulunmaya devam edeceklerini aktardı. Almanya'daki mevcut uygulamada, haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısı 50'nin üzerinde olan bölgelere seyahat uyarısı yapılıyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@