Gülizar Biçer Karaca: Veresiye defterleri kabaran esnaftan ülkenin halini dinledik Gülizar Biçer Karaca: Veresiye defterleri kabaran esnaftan ülkenin halini dinledik

CHP'den vekil seçildikten sonra istifa edip Memleket Partisi'ne katılan, oradan da istifa eden eski asker Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye geçeceği iddiaları gündemdeki yerini koruyor.

Gazeteciler Barış Yarkadaş ve İsmail Saymaz, milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin AKP ile görüştüğünü ve partiye katılacağını açıklamışlardı. Ancak Çelebi bu iddiaları reddederek, bağımsız devam edeceğini açıklamıştı.

İsmail Saymaz ise "Çelebi, öğrendiğim kadarıyla, AK Parti’nin kuruluş yıldönümü olan 14 Ağustos’ta partiye katılabilir." demişti. Barış Yarkadaş ise,  "Mehmet Ali Çelebi’nin ekim ayından itibaren AK Parti sıralarında artık milletvekilliğine devam etmesi hususunda anlaştılar'  ifadesini kullanmıştı.

Bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından konu ile ilgili paylaşım yaptı. 11 parti ile görüştüğünü söyleyen Çelebi, yoluna bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıkladı.  Çelebi "11 parti sosyalistinden sağ-sol görüşlüsüne cumhur ittifakından millet ittifakına kendi istekleriyle benim talebim olmadan geldi görüştüm. Bağımsız devam ediyorum" dedi.