AKP'li Veysel Eroğlu: "Esnaflarımızın yüzde 90'ı halinden memnun"

Afyonkarahisar'da esnaf ziyareti yapan AKP'li Veysel Eroğlu, "Esnaflarımızı gezerken özellikle esnaflarımız memnun olduklarını son 2 aydır işlerinin çok güzel bir şekilde açıldığını ifade ediyor" dedi

EKONOMİ 20.09.2021 - 13:46 20.09.2021 - 13:53

Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, beraberindeki bir grup partili Ahilik Haftası dolayısıyla kentte esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Eroğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, "Esnaflarımızı gezerken özellikle esnaflarımız memnun olduklarını son 2 aydır işlerinin çok güzel bir şekilde açıldığını ifade ediyor. Esnaflarımızın yüzde 90'ı memnuniyetini ifade etti" ifadelerini kullandı.

"ESNAFLARIMIZ SON İKİ AYDIR İŞLERİNİN AÇILDIĞINI SÖYLÜYOR"

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre, yaptıkları ziyaretlerde esnafın yüzde 90'ının halinden memnun olduğu söylediğini ifade eden Veysel Eroğlu, şöyle konuştu:

“Esnaflarımız cemiyetin orta direğidir. Her zaman korumamız kollamamız gerekir. Esnaflarımız büyük hizmetler yapıyorlar. Sabahın köründen başlayıp geç saatlere kadar vatandaşımıza hizmet verme çabası içerisindeler. Bu nedenle esnaflarımızın her daim yanındayız. Biliyorsunuz geçmişte AK Parti'den önce Halk Bankası esnaflarımıza yüzde 49’dan kredi verirdi. Biz bu rakamları çok cüzi miktarlarda çektik. Esnaflarımızı desteklememiz lazım. Esnaflarımızı gezerken özellikle esnaflarımız memnun olduklarını son 2 aydır işlerinin çok güzel bir şekilde açıldığını ifade ediyor. Esnaflarımızın yüzde 90'ı memnuniyetini ifade etti. İnşallah hayırlı olur, bereketli olur. Ahilik Haftası'nın nail olmasını diliyorum. Kazancın 10'da 9'u ticarette ve cesaretidir diye bir hadis-i şerif var. Allah bütün esnaflarımızı Halil İbrahim bereketi ihsan buyursun inşallah.”

"HER ZAMAN ŞÜKÜR EDİYORLAR"

Esnaf ziyaretlerine ilişkin konuşan AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise esnafın sürekli şükrettiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Esnaflarımız her zaman olduğu gibi gerçekten misafirperver insanlar. Her zaman şükür ediyorlar. Bizler de onların taleplerini, daha iyi olması adına varsa sıkıntılarını aldık. Biliyorsunuz Ahilik; doğruluğun, dürüstlüğün, iyi ahlakın, mütevaziliğin ve yardımseverliğin sembolüdür. Afyonkarahisar’da esnaflarımızın yardımseverliği doğruluğu dürüstlüğü her daima ön planda olmuştur. Ben buradan tüm Afyonkarahisarlı esnafımızın Ahilik haftasını kutluyorum.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST