AKP’li vekile kira indirimi

Zonguldak'ın AKP’li Kozlu Belediyesi’nin AKP Zonguldak Milletvekili Uçar'ın iş yerine yaptığı kira indirimine İYİ Parti “dur” dedi.Kozlu ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Ali Bektaş, belediy...

GÜNDEM 24.09.2020 - 09:25 24.09.2020 - 09:25 Dokuz8 Haber

Zonguldak'ın AKP’li Kozlu Belediyesi’nin AKP Zonguldak Milletvekili Uçar'ın iş yerine yaptığı kira indirimine İYİ Parti “dur” dedi.

Kozlu ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Ali Bektaş, belediyeye ait iş yerlerinin kiralarına zam yaparken AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'ın iş yerine indirim yaptı. İYİ Parti’nin yapılan bu indirimi yargıya taşıması üzerine Başkan Bektaş, ihaleyi iptal etti.Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre AKP'li Kozlu Belediyesi, belediyeye ait işyerlerini geçtiğimiz Ağustos ayında 10 yıllığına ihaleye çıkardı.

AKP’Lİ VEKİLE YÜZDE 65 İNDİRİM

İhaleye çıkarılan dükkanların kirasına yüzde 10 zam yaparken, AKP'li Milletvekili Hamdi Uçar’ın iş yerine yaklaşık yüzde 65 indirim yaptı.[caption id="attachment_81330" align="aligncenter" width="714"] Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar[/caption]Belediyenin dükkanında kafeterya işletmeciliği yapan vekilin 14.500 lira olan kirasının, 5 bin liraya düşürülmesine İYİ Partililer tepki gösterdi.1268 metre kare kapalı alanı, 480 metre kare açık alana sahip kafeterya Milletvekili Hamdi Uçar tarafından 2012 yılında 7 bin 560 liraya kiralanmıştı.

ŞİKAYET ÜZERİNE İHALEYİ İPTAL ETTİ

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş, kafeteryanın bulunduğu yerin kira bedeli konusunda ihalede usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulununca Başkan Ali Bektaş ihaleyi iptal zorunda kaldı.İYİ Parti olarak halkın yanında olduklarını ifade eden İlçe Başkanı Adıbaş, “Her türlü haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı olduğumuzu, Zonguldak için faydalı ve doğru işlerde kim yaparsa yapsın yanında olacağımızı her zaman ifade ettik. Yanlış kararlarda ise karşı çıkacağımızı herkesin bilmesini isteriz. Nitekim Kozlu Belediye Başkanlığının yaptığı ihalenin yanlış olduğunu, milletvekili de olsa asla ayrımcılık yapılmasına müsaade edilmemesi düşüncesiyle mücadelemizi gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Bu düşünce ile yaptığımız suç duyurusunun nasıl isabetli bir karar ve halkın yanında olduğumuzun bir göstergesi olduğunu kamuoyuna bir kez daha ifade ediyoruz. Bu açıdan ihalenin iptal edilmesini olumlu buluyoruz” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@