AKP Urfa Milletvekili Halil Özşavlı, AKP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı tarafından merkez mahalle muhtarları ile yapılması planlanan toplantıya geç kalması üzerine kendisini arayan muhtara "Sen kimsin lan" diye çıkıştı. Olay üzerine muhtarlar ile milletvekili arasında tartışma çıktı ve muhtarlar toplantıyı terk etti.

Sözcü'nün haberine göre, AKP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı tarafından merkez mahalle muhtarlarına mesaj atılarak, Milletvekili Halil Özşavlı'nın saat 16.00'da ilçe binasında toplantı yapılacağı belirtilerek davette bulunuldu. Bunun üzerine merkez mahalle muhtarları saat 15.30'dan itibaren AKP Ceylanpınar İlçe Binası'na giderek Milletvekili Özşavlı'yı beklemeye başladı.

Ancak, saat 17.30 olmasına karşın Özşavlı toplantıya gelmedi. Sıcak havada bunalan muhtarlar adına Mevlana Mahallesi Muhtarı Ahmet Akkurt, Özşavlı'yı cep telefonundan arayarak toplantıya ne zaman geleceğini sordu.

Ancak iddiaya göre Özşavlı, kendisini arayan Mevlana Mahallesi Muhtarı Akkurt'a, "Lan kimsiniz lan siz" diye çıkıştı. Muhtar Akkurt da kendisini tanıttı. Bunun üzerine Özşavlı, "Bekleyin kardeşim geleceğim" şeklinde cevap verdi. Masa üstünde megafonu açık olan yapılan bu telefon konuşmasına diğer muhtarlar da tanık oldu.

ÖZŞAVLI İDDİAYI REDDETTİ

Karadeniz hariç kavurucu sıcaklara devam! Türkiye’de bugün hava nasıl olacak? Karadeniz hariç kavurucu sıcaklara devam! Türkiye’de bugün hava nasıl olacak?

Özşavlı bir süre sonra AKP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı'na geldi ve toplantıyı başlattı. Söz alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Koyuncu, "Partinin attığı mesajda toplantı saat 16.00'da. Bu sıcakta merkez mahalle muhtarları sizi bekliyoruz. Bir tane muhtar arkadaşımız sizi cepten aradı. Sizin konuşma üslubunuz beni rahatsız etti" dedi.

Bunun üzerine Özşavlı, "Ne dedim ben kendisine" diye sorunca muhtar, "Lan kelimesini kullandınız" yanıtı verdi. Bunun üzerine Özşavlı, "Asla, hayır" dedi. Konuşmaya tanık olan diğer muhtarlar da devreye girerek toplu olarak, "Biz yanındaydık" diye bağırdı. Tartışmanın büyümesi üzerine çok sayıda muhtar Özşavlı'yı protesto ederek toplantıyı terk etti.