AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin bir ihalesi daha Ensar Vakfı yöneticisi İsmail Şirin’in şirketine gitti. Bu, Şirin'in aldığı 33. ihale oldu

Ensar Vakfı’nın mütevelli heyetinde yer alan İsmail Şirin’in sahip olduğu şirket, AKP’li Üsküdar Belediyesi’nden 33. ihalesini aldı.

AKP’li belediyelerin ihaleleri, yandaş şirketlere gitmeye devam ediyor. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Üsküdar Belediyesi 20 Ekim’de “Açık Ve Kapalı Alanlarda Gerçekleştirilecek Etkinlikler İçin Muhtelif Gıda Ve Servis Malzemeleri Alımı İşi” adı altında bir ihale düzenledi. İhaleye sadece Şirin Kardeşler şirketi katıldı. AKP’li belediye ile şirket arasında 4 milyon 482 bin TL’lik sözleşme imzalandığı açıklandı.

ENSAR’IN MÜTEVELLİ HEYETİNDE 

BirGün gazetesi'nde yer alan habere göre; Şirin Kardeşler Gıda Şirketi, 2015 yılından beri Üsküdar Belediyesi tarafından açılan milyonlarca lira tutarındaki ihaleleri aldı. Üsküdar Belediyesi’nin gıda kolisi ve içecek ihalelerinin adeta abonesi olan şirket, İsmail Şirin ve İbrahim Şirin’e ait. 6 milyon lira sermayeli şirketin yüzde 50’sine sahip İsmail Şirin aynı zamanda Ensar Vakfı’nın mütevelli heyeti üyesi ve eski Üsküdar şube başkanı.

Hatay cezaevinde isyan iddiası: 3 mahkum yaşamını yitirdi Hatay cezaevinde isyan iddiası: 3 mahkum yaşamını yitirdi

Üsküdar Belediyesi, Şirin’in şirketine bugüne kadar toplam 120,4 milyon TL değerinde 33 ihale verdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de geçmişte Ensar Vakfı’nda mütevelli heyeti üyeliği görevindeydi. AKP’li belediye, daha önce de bazı mülklerini yurt olarak kullanmak üzere Ensar Vakfı’na bedelsiz olarak tahsis etmişti.