AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, "EYT ne zaman yasalaşacak?" sorusuna, "En kısa sürede diyebiliriz. Tarih vermek mümkün değil" yanıtını verdi. Tunç, ilk maaş ile ilgili soru üzerine de, "İşlemler 1-2 ay sürse bile emekli maaşlarını toplu olarak alabilecekler" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeyi, ocak ayı ortasında Adalet ve Kalkınma Partisi grubuna sundu. Adalet ve Kalkınma Partisi grubunun düzenlemeyi yasa teklifi haline getirmesinin ardından TBMM komisyon görüşmeleri süreci başlayacak.

Katıldığı TV programında gündeme dair soruları yanıtlayan Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, EYT düzenlemesinin ne zaman yasalaşacağı konusunda "Tarih vermek mümkün değil" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan Netanyahu’ya ‘geçmiş olsun’ mektubu Kılıçdaroğlu’ndan Netanyahu’ya ‘geçmiş olsun’ mektubu

Tunç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’mızın teknik ekibi teknik çalışmaları tamamladılar. AK Parti Grup Başkanvekillerinin olduğu ortamda sunum yaptılar. Teklifin teknik detaylarının ne olabileceği, ne kadar kişinin yararlanabileceği, önceki yasa ve getirmek istediğimiz teklifte neler olabileceğine yönelik açıklamalar yaptılar. Şimdi tabi sıra kanun teklifine dönüştürme aşamasına geldi. Tabi ki TBMM’de bu taslak üzerinde AK Parti grubumuz var. Onlarla bir istişare yaptıktan sonra son değerlendirmemizi yapıp kanun teklifini TBMMM’ye sunacağız.