AKP'li Trabzon belediyesi dere yatağına 70 milyon TL'ye otogar yapacak

AKP'li Trabzon Büyükşehir Belediyesi, dere yatağında yapacağı otogar için 70 milyon TL harcayacak.Trabzon'da Değirmendere ıslah edilerek dere yatağına 70 milyon TL yatırımla otogar yapılacak...

EKOLOJİ-ÇEVRE 17.07.2020 - 11:06 17.07.2020 - 11:06

AKP'li Trabzon Büyükşehir Belediyesi, dere yatağında yapacağı otogar için 70 milyon TL harcayacak.

Trabzon'da Değirmendere ıslah edilerek dere yatağına 70 milyon TL yatırımla otogar yapılacak.

"DAHA GEÇEN YIL SEL FELAKETİ YAŞANDI"

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, sel felaketlerinin sık sık yaşandığı kentte dere yatağına otogar yapacak. Konuyu gündeme getiren ve eleştiren CHP'li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, geçen yıl haziran ayında Araklı’daki sel felaketi sonrası sekiz kişini can verdiği hatırlatarak şunları söyledi: "Bu olaydan yaklaşık bir ay sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldığı bir toplantıda 'Dere yataklarındaki binalar yıkılacak' dedi. Sanki bakanlığın böyle bir sözü ve çalışması yokmuş, sanki sık sık sağanak yağışların beraberinde getirdiği felaketleri yaşamıyormuşuz gibi Trabzon Büyükşehir Belediyesi dere yatağına yeni terminal yapma kararı almış."

"ÇELİŞKİ VE İNATTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL"

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, son doksan yılda Trabzon'da yaşanan sel ve heyelanlardan 360 kişinin öldüğünü belirten Söğüt, “1990 yılındaki sel felaketi sonrası Değirmendere’nin içinde olduğu derelerin taşması sonucu 45 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin dere yatağına terminal yapma kararı bir büyük çelişki ve inattan başka bir şey değildir” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@