Sakarya Ferizli’de belediye meclis üyesi AKP’li Ruhi Şenol’un oğluna ait bir kaçak yapı olduğu öğrenildi. Şenol, “Ben kaçak olmadığını iddia etmiyorum. Hazır elimde malzeme vardı, değerlendireyim dedim. Ben de devam ediyorum” dedi.

Olay, Sakarya ovasında, kaçak inşaat ihbarıyla ortaya çıktı. Ferizli ilçesinde, kaçak olduğu iddia edilen iki katlı binanın AKP’li meclis üyesinin oğluna ait çıktı.

“İNŞAAT İÇİN SIKINTI OLMADIĞINI SÖYLEDİLER”

Norveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı Norveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı

Konuya ilişkin Sözcü’nün haberine göre; KP’li meclis üyesi Ruhi Şenol, şöyle konuştu;

“İnşaat benim değil, oğlumun. Bahsedildiği gibi ova da değil, Ferizli’de meskun mahalle 200 metre mesafede. İmara açık bir bölge değil. Fındık bahçesi burası.

Tarım İl Müdürlüğü’ne bağ evi için başvurumuz var. Yüzde 5 imar veriyor. 75 metrekare depo 75 metrekare de müştemilat alanı. Alt katı depo olarak kullanılacak.

Ben kaçak olmadığını iddia etmiyorum. Tarıma ruhsat başvurusu yaptık. Onaylanmak üzere. İnşaat için sıkıntı olmadığını ifade ettiler. Hazır elimde malzeme vardı, değerlendireyim dedim. Ben de devam ediyorum.

Arazi 5 bin 200 metrekare. Bağ evi kriterleri tutuyor. Ben aynı zamanda iş insanıyım. Göz önünde olan biriyim. Bu iddia da bulunan arkadaşlar aynaya bir baksın. Aynı şekilde yerleri var.”