AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, sözleşme numarasını öğrenmesi halinde Kılıçdaroğlu'nun faturasını yatıracağını söyleyince gündem oldu.

Sosyal medya üzerinden Sayan’ın daha önce “benim adım asfalt Savcı olacak” sözlerini hatırlatan yurttaşlar Ağrı’nın yollarının son durumunu paylaşarak dalga geçti.

'KILIÇDAROĞLU'NUN FATURASINI YATIRACAĞIM'

Ağrı Belediyesi tarafından düzenlenen sahur programında konuşan Sayan, Kılıçdaroğlu’nun faturasını ödemediği için evinin elektriğinin kesilmesine ilişkin, “Biliyorsunuz Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi karanlığa sürüklemek için sivil itaatsizlik başlatmıştı ama bugün kendisi karanlıkta kaldı. Kendisi inat etti. Ben sözleşme numarasını öğrenebilirsem bu gece ya da yarın Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturasını yatıracağım. Türkiye huzursuz olmasın. Bunu gündemden düşürelim” ifadelerini kullandı.

‘ASKIDA FATURAYA DESTEK OLACAĞIM'

“Ne yapmaya çalışıyor anlamış değiliz” diyen Sayan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendisini Gandi’ye benzetiyor. Oysa Gandi şiddeti sonlandırmak için sivil itaatsizlik yapıyordu. Kılıçdaroğlu da şiddeti körüklemek ve milleti şiddete çağırmak için sivil itaatsizlik yapıyor. ‘Devlet idaresini ele geçireceğim’ diye ortalıkta dolaşan bir insana bu yakışmaz. ‘Ben liderim, cumhurbaşkanı adayı olacağım’ sözlerini aklından geçiren bir adamın böyle komik durumlara düşmesi Türkiye ve siyaset adına üzüntü verici bir durumdur. Farz edin Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı ve bütün vatandaşlar inat etti elektrik faturasını ödemediler. Ne olacak bu ülkenin hali ve ekonomisi? Mansur Yavaş’ın başlattığı askıda fatura vardı. Benim de ikinci ikametim Ankara’da ve ben de askıda faturaya destek olacağım. Kılıçdaroğlu’nun faturasını yatıracağım.”

'BENİM ADIM ASVALT SAVCI OLACAK'

Gündemde kalmak için sık sık ilginç açıklamalarda bulunan Savcı Sayan'a ağrılılar yayınlamış oldukları video ile cevap verdi. Sen önce bozuk olan yolları yap "asvalt savcı"

Ağrı’nın bozuk yollarının görüntüsünü paylaşan bir yurttaş ise Sayan’a "Hani sen demiştin benim adım asvalt savcıdır" sözleriyle tepki gösterdi.

İşte Savcı Sayan’ın o sözleri ve Ağrı’daki yolların görüntüleri:

Gözden kaçırmayın

Hizbullah çatı davasında tek bir tutuklu kalmadı Hizbullah çatı davasında tek bir tutuklu kalmadı