26.05.2020, 13:13

"AKP'li meclis üyelerinden CHP'li meclis üyesinin aracına saldırı"

Aracına ateş edilen Çorum’un Kargı ilçesinin CHP’li Belediye Meclisi Üyesi Sonay Ergül, belediyedeki bazı usulsüzlüklere karşı çıktığı için saldırıya uğradığını söyledi.

Ergül, AKP Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken ile AKP Belediye Meclis Üyesi Abdulaziz Akgül’ün oğlu İbrahim Akgül tarafından aracına ateş edildiğini belirtti.

"AKP'Lİ MECLİS ÜYESİNE BELEDİYE NE KADAR ÖDEME YAPTI?"

Ergül, yaptığı açıklamada şunları söyledi: Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’e konuyla ilgili soru önergesi sundum. Önergemde ‘belediye meclis üyesinin belediyeyle herhangi bir ticari bağı olmaz, iş yapamaz ihalelere giremez, görev süresi bittikten sonra bu yasak iki yıl daha sürer, sizler bu yasayı ihlal ediyorsunuz, bu şahıslara yaptırdığınız zabıta barikatları için ne kadar ücret ödenmistir. Bu iş karşılığında belediyeye kim fatura kesmiştir. Toplamda AKP Belediye Meclis Üyesi Abdülaziz Akgül’e belediye bir yılda ne kadar ücreti ödenmistir?’ diye sordum.

"USÜLSÜZLÜKLERİ GÜNDEME GETİRDİĞİM İÇİN SALDIRDILAR"

Ergül, "saldırının sebebi benim AKP’li Meclis üyelerinin yaptıkları usulsüzlüklerin üzerine gitmemdir." diye konuştu.

ERGÜL'DEN AÇIKLAMA

Çorum Kargı Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Sonay Ergül, AKP'li Meclis Üyesi İbrahim Eken'in, aracının önünü keserek küfür ve tehdit ettiğini, ardından da otomobiline ateş açtığını öne sürdü. Şikayet üzerine gözaltına alınan AKP'li üye ve beraberindeki şahıs karakoldaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.SÖZCÜ'ye konuşan Sonay Ergül, "Meclis toplantısında, Eken'in meclis üyesi olduğunu ve kanun gereği belediye ile iş yapamayacağını ancak şahsın bariyer yapım işini aldığını ifade ederek soru önergesi vermiştim" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@