Cemal Canpolat: Saat 18.00'da CHP'lileri il binasına davet ediyorum Cemal Canpolat: Saat 18.00'da CHP'lileri il binasına davet ediyorum

AKP Beykoz İlçe Başkanı eski Yardımcısı Ali Bilir, AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin açtığı 2,5 milyon lira değerindeki organizasyon ihalesini tek başına kazandı.

İstanbul’da AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 2,5 milyon lira değerindeki organizasyon ihalesini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) eski Meclis üyesi, eski Beykoz AKP İlçe Başkan Yardımcısı ve AKP’den Beykoz Belediyesi başkan aday adayı olan Ali Bilir'in kazandığı ortaya çıktı. Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in, Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere dayandırdığı haberine göre, Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 19 Mart tarihinde organizasyon hizmet alım işi için ihaleye çıktı. İki şirketin teklifte bulunduğu ihalede yalnızca Bilir’in şirketi Bilir Turizm ve Danışmanlık’ın teklifi geçerli sayıldı. Dün yayınlanan sonuçlara göre Bilir, tek başına girdiği ihaleyi 2,5 milyon TL karşılığında kazandı.

USULSÜZLÜK RAPORA YANSIMIŞTI

Bilir’in 2019 yılında AKP’li Başakşehir Belediyesi’nden aldığı ihale, CHP’li meclis üyelerince hazırlanan rapora yansımıştı. Belediyenin kültür ve sosyal işler müdürlüğünün sosyal ve kültürel etkinlikler için açtığı ihaleye dört firma katılmış ve düşük teklif veren şirketler elenmişti. Raporda, diğer firmalarla arasında 2 milyon TL’nin üzerinde bir fiyat farkı olmasına rağmen ihalenin Bilir Turizm Şirketi’ne verildiği aktarılmıştı.