Eski CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, “Onlar dağıtılan kartlara ‘İndirim Belgesi' diyor ama bize göre karne” dedi.

AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, 2 lira 50 kuruş olan ekmeği 1 lira ucuz almaları için yurttaşlara ''ekmek indirim kuponu'' verdiği ortaya çıktı. Yurttaşlara nasıl dağıtıldığı bilinmeyen bu kuponlar hiçbir markette geçmiyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası'nın imzaladığı protokolle, ekmekte 1 liralık indirim kuponlarının anlaşma gereği aradaki fark belediye bütçesinden ödenecek.

Eski CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, AKP'nin 20 yıldır iktidarda olduğunu belirterek, “Onlar dağıtılan kartlara ‘İndirim Belgesi' diyor ama bize göre karne” dedi.

Gözden kaçırmayın

74 il için sağanak yağış uyarısı 74 il için sağanak yağış uyarısı

''EKMEK KARNELERİNİ GÖRMEK ÜZÜNTÜ VERİCİ"

Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine göre; CHP'li Yılmaz, “20 yılı aşkın bir süredir iktidarda olan bir partinin bu gün geldiğimiz noktada savaş dönemlerinde yaşanan ekmek karnelerini görmek üzüntü verici" dedi.

''BİZİM YAPTIĞIMIZ DESTEKTİR''

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bunun bir karne olduğu iddialarını reddetti ve 126 bin dar gelirli aileye aylık 150 ekmeği 1 TL indirimli olarak vereceklerini söyledi. Şahin, “Karne, piyasada bulunmayan bir şeyin ne kadar alınması gerektiğine ilişkin sınırlandırma belgesidir. Ekmekte sıkıntı yok. Bizim yaptığımız destektir. Ramazanda 150 milyon TL'lik gıda paketi yardımı da yapılacak” ifadelerini kullandı.