AKP, yeni ekonomi paketini Meclis'e sundu. Buna göre 18 yaşından küçüklerin bireysel emeklilik sistemine dahil edilecek.AKP'li milletvekilleri, 18 yaş altı yurttaşların Bireysel Emeklilik S...

AKP, yeni ekonomi paketini Meclis'e sundu. Buna göre 18 yaşından küçüklerin bireysel emeklilik sistemine dahil edilecek.

AKP'li milletvekilleri, 18 yaş altı yurttaşların Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınması, emekliliğe yönelik taahhütte bulunan hizmet sunucularının BES'e aktarımına imkan sağlanması, Karayolları Trafik Kanunu çerçevesindeki zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamı dışında kalan konuların yeniden düzenlenmesini de içeren 'Sigortacılık ile Diğer Bazı Alanlara İlişkin Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı'na sundu. Yeni pakete göre, küçük ölçekli firmalara istihdam sağlamaları şartıyla kredi garanti fonu destekli kredi sağlanacak. Orta vadeli program ve orta vadeli mali plan'ın tek bir belge haline getirilecek. Finansal istikrar ve kalkınma komitesi, finansal istikrar komitesi olarak yeniden yapılandırılacak.