CHP'li Hatay Belediye Başkanı Lütfi Savaş “AKP üst yönetiminden geldiler, ‘Bize katıl Hatay’ı tümüyle sana teslim edelim’ dediler” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca: MHRS üzerinden 200 milyon randevu alındı Bakan Koca: MHRS üzerinden 200 milyon randevu alındı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş TV5’de yayınlanan “Ankara Bürosu” programında gazeteci Ali Ekber Mete, Mustafa Yılmaz ve Nuray Başaran’ın sorularını cevapladı. Savaş, “Seçimlere gidilirken AKP’den görüşme teklif geliyor mu?” sorusuna, “40 gün önce üst düzey bir yetkili geldi. ‘Sen milliyetçi muhafazakâr bir çizgidesin, tipoloji olarak uygun değilsin’ dedi. Gel seni hemen Cumhurbaşkanımızla görüştüreceğiz. Hatay’ın her şeyini sana teslim edeceğiz’ dedi” diye yanıtladı.

AK PARTİ'DEN KOPUŞ OLABİLİR Mİ?


“AKP’den kopuşlar olabilir mi?” sorusunu da yanıtlayan Savaş, “Her camiada görüşebileceğiniz insan var. Bir daha görüşemeyeceğiniz insanlar da var. O camiada düzgün insanlar var ve ben görüşüyorum da. Çok dertliler. Kurulurken felsefeleri vardı. Beni davet ederken de vardı, daha bitmemişti. Ama o felsefe ve ruh kalmamış. Çok üzgünler ve korkularından da konuşamıyorlar” diye konuştu.