Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın “İcraatları anlatın” talimatı üzerine illerine gidip gelen AKP milletvekilleri '"yakıt hesabı" yapıyor. AKP’li vekiller, "Bir il ziyareti git-gel 3 bin TL’yi buluyor" diyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İcraatları anlatın” talimatı üzerine illerine gidip gelen AKP milletvekilleri "Bir il ziyareti git-gel 3 bin TL’yi buluyor" dedi.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar sonrası bir depo akaryakıtı doldurmanın  1000 TL’ye yaklaştığına dikkat çeken AKP’liler, “Cumhurbaşkanımız, talimat veriyor. Ancak bir il ziyaretinin yakıt harcaması git-gel 3 bin TL’yi buluyor” serzenişinde bulunuyor. 

Vekillerin büyük bölümünün 2.0 ve üstü hacimli, yüksek yakıt tüketen motora sahip araçlar kullandığı biliniyor. Aynı zamanda vekillerin trafikte geçiş üstünlüğü de bulunuyor. Buna bağlı olarak milletvekilleri, hız sınırlarına bağlı kalmadan yüksek süratle yolculuk yapıyor. Bu da yakıt tüketimini artırıyor.

Tüm bu verilere göre milletvekilleri, bir il ziyaretinde ortalama 3 bin TL’lik yakıt tükettiklerini belirtiyor. Bu tutarın gidilen ilde yapılan ilçe ziyaretleri de eklendiğinde rakamın “çok daha fazlaya çıkabildiği” belirtiliyor.

Meclis’te Ankara’ya uzak iller ile yakın illerin milletvekilleri de kendi aralarında, “Sizin yakıtınız ile bizimki arasında büyük fark var. İlimize ziyaret yaptığımızda aylık fatura büyüyor. Bunun bir de düğünlerde takılan altınları, baş sağlığı ziyaretlerinde verilen yemekleri var. Gitti mi maaşın tamamı?” sözleriyle şakalaşıyor.

Gözden kaçırmayın

"Sarayın çoktan unuttuğu bu insanların çığlığını dinledik" "Sarayın çoktan unuttuğu bu insanların çığlığını dinledik"

"KARA TRENE BİNELİM, BİZİ TÜRK BAYRAKLARIYLA KARŞILASINLAR" 

İktidar kulislerinde son günlerde, eski Başbakan Adnan Menderes’in “Yeter söz milletindir” diyerek gittiği yurt gezileri de konuşuluyor. Menderes’in kimi zaman “kara tren”le gittiği yurt gezilerinde kendisini Türk bayraklarıyla karşılayanların görselleri anımsatılarak “Biz de artık teşkilatlara espiri yapıyoruz. Kara trene binelim, il bizi ellerinde Türk bayraklarıyla karşılasın” ifadeleri kullanılıyor.