AKP Gençlik Kolları, Mersin Belediye Meclisi’ni bastı

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak arasında yaşanan tartışmanın ardından AKP Gençlik Kolları üyeleri Mersin Belediye Meclisi’ni bastı.

SİYASET 02.12.2021 - 15:19 02.12.2021 - 16:13

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi oturumunda CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak arasındaki tartışma çıktı. Gerilimli geçen kasım ayı ikinci oturumundaki tartışmanın ardından AKP Gençlik Kolları Belediye Meclisi’ni bastı.

İddialara göre Emniyet Müdür Yardımcısı da saldırgan gruba müdahale etmezken; polise talimat vermedi ve olaylara seyirci kaldı.

Görüntülerde AKP’li grubun Meclis salonuna girmeye çalıştığı ve gruba müdahale edilmediği görülüyor.

“KENDİNİZE GELİN”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, kamera görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak, saldırgan gruba müdahale etmeyen polisleri ve Mersin Valisi Ali İhsan Su’yu eleştirdi:

"MBB Meclis’inde AKP Akdeniz Bld. Bşk. Mustafa Gültak meclis adabına uymayan tavırlar sergiledi ve AKP’li bir grubu çağırarak meclisi bastırmaya kalkıştı. Daha vahimi emniyet olaylara seyirci kaldı. Mersin Valisi Ali İhsan Su! Siz AKP’nin valisi değilsiniz! Kendinize gelin!"

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST